Zabieg powiększający usta jeszcze do niedawna uchodził za niedostępny dla przeciętnej osoby, ze korzystają z niego wyłącznie celebryci, aktorzy, ogólnie mówiąc ludzie z wyższych sfer- co za tym idzie bogaci. 

 

Dzisiaj jednak zmienił się pogląd, a wszystko dzięki temu, że zabieg taki stał się dostępny dla wszystkich. Ceny uległy zmianie. Już więcej osób może pozwolić sobie na powiększaniu ust. Sam zabieg nie kojarzy się już jedynie z brzydko, nadmiernie nadętymi wargami, przerysowanymi. Dzisiaj można uzyskać efekt bardzo naturalny, subtelny. Wszystko zależy od umiejętności osoby wykonującej zabieg jak również od tego na jakich preparatach pracuje. Najnowsze techniki pozwalają uzyskać efekt naturalnych ust, lekko powiększonych, ale z pewnością nie przerysowanych. Dobrze wykonany zabieg sprawia, ze usta stają się zmysłowe, apetyczne a przy okazji nawilżone.

 

W jaki sposób można powiększyć usta?

 

Obecnie najpopularniejszą substancją służącą do powiększania ust (obok botoksu) jest z pewnością kwas hialuronowy.  Substancja ta ma niezwykłe właściwości. Używana jest w celu powiększenia ust, zniwelowania ich asymetrii, ja również w celu nawilżenia, poprawienia napięcia czy również po to aby uwydatnić czerwień wargową. 

 

Gdzie można wykonać powiększanie ust kwasem hialuronowym?

 

Wykonać można powiększanie ust w Gliwicach, ale również w innych miastach. Warto wyszukać w Internecie salony medycyny estetycznej w swojej okolicy. Ważne jest również aby zdecydować się na sprawdzone miejsce, polecane przez znajomych, aby mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony poprawnie i zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.  Efekt powiększenie ust kwasem hialuronowym nie jest trwały. Jeśli chce się długotrwałych efektów warto powtarzać zabieg średnio co 6 miesięcy. Już po kilku zabiegach kwas hialuronowy będzie się utrzymywał w skórze dłużej niż za pierwszym razem. 

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego dodatkowo oprócz powiększenia ust może:

  • zadziałać na wywinięcie ust 
  • unieść opadające kąciki  ust
  • wyrównać asymetrię,
  • utworzyć odpowiednią proporcję między wargami 

 

Nie jest to jednak zabieg dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania.

Należą do nich między innymi:

  • opryszczka
  • ciąża oraz karmienie piersią
  • uczulenie na kwas hialuronowy 
  •  leczenie antybiotykami,
  • choroby układu immunologicznego,
  • immunoterapia. 

 

Zabieg z użyciem tego kwasu jest bezpiecznym zabiegiem i wykonany przez przeszkoloną osobę nie powinien zrobić krzywdy, dlatego tak ważne jest aby wybrać odpowiedni salon kosmetyczny bądź medycyny estetycznej.  Osoba, która nie ma odpowiedniego przeszkolenia, nie ukończyła kursu, nie ma certyfikatu może nawet tak bezpieczną substancją jak kwas hialuronowy wyrządzić krzywdę. Zabieg może skończyć się nierównymi wargami, asymetrią, zbyt dużym powiększeniem czy wręcz przerysowaniem ust. Nieumiejętnie wykonany zabieg może niestety niekorzystnie wpłynąć na wygląd pacjentki na okres wielu miesięcy.