Marzeniem kobiet jest pięknie wyglądać, tak po prostu, bez wysiłku. Nieskazitelne ciało wymaga jednak wiele pracy i wysiłku. Nic nie ma za darmo, nic samo nie przychodzi. Aby móc cieszyć się pięknym wyglądem trzeba się postarać. Obecnie dodatkowo zobowiązuje kult pięknego ciała. 

Dla niektórych to motywacja dla innych przykry obowiązek. Kobiety szczególnie 

nie lubią depilacji, golenia i wszelkiego tego typu czynności. Niestety gładkie nogi to niemal wymóg w dzisiejszych czasach. Niektóre kobiety nie poddają się jednak modzie i trendom i na przekór wszystkiemu nie golą nóg czy pach, należą jednak one do mniejszości.  

 

Co jednak zrobić aby mieć gładkie ciało, ale aby nie wymagało to dużo wysiłku?

 

Metod pozbywania się zbędnego owłosienia jest bardzo dużo. Poczynając od tradycyjnego golenia maszynką, poprzez depilację depilatorem, używanie plastrów z woskiem aż po depilację laserową. Właśnie ta ostatnia metoda polecana jest jak jedna z najbardziej skutecznych. Metoda pozwalająca na długi czas cieszyć się gładką, nieskazitelną skórą. 

Niektóre osoby mają większą skłonność do owłosienia ciała. Wynika to często z problemów hormonalnych, uwarunkowań genetycznych. Często panie tłumaczą się, że nic nie mogą zrobić z nadmiernym owłosieniem, nie radzą sobie z ciągłym goleniem. Mają więc blokadę psychiczną przed odsłanianiem nóg, wstydzą się owłosienia. Codzienne golenie jest dla nich 

uciążliwe i czasochłonne. Takie panie powinny zainteresować się na przykład depilacją laserowa w Rzeszowie.  Rzeszów jednak nie jest jedynym miastem oferującym zabiegi depilacji. Również w innych większych miejscowościach znaleźć można różne salony kosmetyczne oferujące tak zwaną trwałą depilację.  Argumentem przemawiającym za depilacją laserową jest oprócz wygody kwestia zdrowotna, gdyż często zdarza się, że podczas tradycyjnego golenia nabawić się można zapalenia mieszków włosowych. Pojawiające się krostki i zaczerwienienia skutecznie uprzykrzają życie i uniemożliwiają golenie czy depilację. Często nie pomagają maści, nie pomagają kremy, peelingi. Na skórze pozostawać mogą przebarwienia i zaczerwienienia. Problem ten znika kiedy korzysta się z depilacji laserowej bądź VPL

Salony kosmetyczne oferują zabiegi depilacji laserowej, bądź zabiegi IPL  bądź VPL. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest laser. Jego działanie opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Struktury mieszka włosowego pochłaniają światło  lasera, zamieniając je na ciepło niszczące element włosa który odpowiada za wzrost. Aby uzyskać zadowalające efekty należy wykonać serię kilku zabiegów, najczęściej ok 4-6, w odstępach 6-8 tygodniowych. Takie odstępy są konieczne, gdyż wynika to z fazy wzrostu włosów.  Przy pomocy zabiegu depilacji laserowej uzyskać można trwałe efekty. Włosy są zredukowane nawet o 90%.

Zabieg depilacji laserowej przeznaczony jest dla osób które  mają jasną karnację i jednocześnie ciemne włosy. Warto wspomnieć, że taka forma depilacji nie sprawdzi się u osób mających bardzo jasne i białe włosy.