Prawdziwym utrapieniem wielu kobiet jest cellulit. Zmagają się z nim nawet szczupłe kobiety. Jest to nie tylko problem kosmetyczny, ale również zdrowotny. Występowanie cellulitu związane jest z nadmiarem estrogenu w organizmie. Z tego właśnie powodu bardzo rzadko dotyka on mężczyzn. Cellulit jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, najczęściej pojawia się on u kobiet po okresie dojrzewania. Występowanie cellulitu może nasilić się również w ciąży bądź w różnego typu zaburzeniach hormonalnych. Objawia się on nierówno pofałdowaną skórą najczęściej na udach, pośladkach, biodrach. Zdarza się że również na kolanach, ramionach. Cellulit jest widoczny gołym okiem w postaci nierówności, guzków, zgrubień. Ich dotykanie czasami może powodować ból. Usuwanie cellulitu w Krakowie należy rozpocząć z pewnością od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Tam warto przeprowadzić konsultacje z lekarzem, który po dokładnej analizie z pewnością zaleci odpowiednią kurację mającą na celu zmniejszenie cellulitu. Wiele zabiegów umożliwia niemalże 100% usunięcie cellulitu, ponadto redukcję tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki oraz w tym samym wyszczuplenie.

Przyczyny powstawania cellulitu

Warto wspomnieć o tym skąd bierze się cellulit mogą mieć tutaj znaczenie predyspozycje genetyczne, ale również znaczenie ma siedzący tryb życia, wahania się masy ciała, ponadto dieta niskowęglowodanowa. Przyczyn może być wiele. Cellulit nie tworzy się w krótkim czasie on powstaje przez kilka lat. Dlatego kiedy już zaobserwuje się pierwsze symptomy świadczące o tym że może się rozwijać cellulit czyli na przykład widać nierówności przy ściśnięciu fałdu skóry to znak że należy podjąć już odpowiednie kroki tak aby zatrzymać ewentualnie postępowanie cellulitu.

Jak walczyć z cellulitem?

Istotna jest zbilansowana dieta która powinna wyeliminować produkty bogate w niezdrowe tłuszcze, dużą ilość soli na rzecz chudych ryb, warzyw, kaszy, owoców. Istotne jest odpowiednie nawadnianie organizmu, picie dużej ilości płynów, po to aby usunąć z organizmu toksyny. Dlatego też zaleca się wypijanie co najmniej dwóch litrów wody dziennie. Mogą to być również herbatki ziołowe. Walka z cellulitem to również oczywiście odpowiednia aktywność fizyczna, może to być również szybki spacer, nie muszą to być od razu biegi ale ruch powinien odbywać się regularnie co najmniej 3 razy w tygodniu. Pomocny w leczeniu cellulitu jest również masaż limfatyczny, który pobudzi krążenie, dzięki niemu skóra staje się jędrniejsza. Skutecznie rozbijające tkankę tłuszczową również bańki chińskie, które jeśli ktoś potrafi, można stawiać również w domu. W specjalistycznych gabinetach jest odpowiedni sprzęt do walki z cellulitem. Tam do dyspozycji jest wiele różnych zabiegów, na przykład mezoterapia igłowa, lipoliza jonoforeza, wszystko zależy od tego co dla danego pacjenta będzie najkorzystniejsze, dlatego też niezwykle ważne jest konsultacja w gabinecie medycyny estetycznej, w gabinecie kosmetycznym. Za takie zabiegi należy oczywiście zapłacić, co więcej z reguły jeden zabieg nie jest wystarczający konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Niewątpliwie jednak zaletą jest to, że takie zabiegi są skuteczne a efektów takich z reguły nie da się osiągnąć domowymi sposobami.