W dzisiejszych czasach gładkie ogolone nogi są synonimy zadbanej kobiety duża część z nich nie wyjdzie z domu jeśli nie wykona wcześniej depilacji. Z pewnością ja do takich osób należę 🙂

Często jednak jest to kłopotliwe i męczące. Jeśli używa się golarki wówczas zabieg golenia trzeba powtarzać nawet codziennie, co zajmuje trochę czasu. Używając depilatora elektrycznego można liczyć na kilka dni gładkiej skóry. Wadą jednak takiego rozwiązania są często wrastające pod skórę włoski i pojawiające się stany zapalne. Innym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianego owłosienia mogą być plastry z woskiem. Nie wszyscy jednak są w stanie znieść tego typu ból towarzyszący zabiegowi.

Alternatywą dla domowych sposobów na gładką skórę może okazać się depilacja laserowa wykonywana w gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej.

Zabieg ten cieszy się dużą popularnością od wielu już lat korzystają z niego nie tylko kobiety ale również mężczyźni, który że chcą się pozbyć owłosienia, często na torsie bądź pod pachami. Obecnie gabinety dysponują nowoczesnymi laserami. które są bezpieczne dla pacjentów. depilacja laserowa w Krakowie wykonywana jest w gabinetach kosmetycznych w których praktycznie codziennie zgłaszają się nowi pacjenci.

Co powoduje, że metoda ta cieszy się tak dużą popularnością?

Z pewnością główną zaletą depilacji laserowej jest jej niezwykła skuteczność. Za jej pomocą można uzyskać 100% skuteczność w usuwaniu niechcianego owłosienia.

Depilacja laserowa jak sama nazwa wskazuje polega na tym, iż cebulka włosa jest zniszczona przez światło lasera. Włosy po prostu już nie odrastają. Nie dzieje się to jednak już po pierwszym zabiegu. Aby uzyskać zadowalające efekty wykonać trzeba najczęściej od trzech do czterech zabiegów depilacji laserowej. Po pierwszym zabiegu można zaobserwować że przestaje odrastać już pewna część włosków jest o około 30% .

Trzeba przyznać że zabieg może nie należy do najprzyjemniejszych, niemniej jednak nowoczesne lasery wyposażone są w chłodzącą głowicę której zadaniem jest zmniejszenie odczuć bólowych. Wszystko zależy jednak od wrażliwości na ból pacjenta. Można odczuwać pewien dyskomfort czy również szczypanie bądź pieczenie. Po depilacji laserowej normalnym sprawą jest pojawienie się lekkiego podrażnienia, które jednak po pewnym czasie zanika. W zależności od tego jakie miejsce jest depilowane zabieg może trwać nawet 15 minut. Jednak w przypadku większych powierzchni może on się wydłużyć nawet do kilku godzin.

Dowiadywałam się również czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Typowymi najczęstszymi przeciwwskazaniem są:

  • stany zapalne skóry
  • fotodermatozy
  • stany chorobowe skóry takie jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka
  • choroby nowotworowe
  • karmienie piersią oraz ciąża
  • świeżo opalona skóra
  • przyjmowanie leków z retinoidami
  • oraz inne

O wszystkie przeciwwskazania należy dokładnie wypytać osobę która będzie wykonywała zabieg depilacji laserowej. Należy pamiętać, że przed zabiegiem depilacji laserowej powinno się na miesiąc zrezygnować z używania depilatora, wosku bądź depilacji pensetą. Należy również odczekać po użyciu samoopalacza. Skóra powinna być nieopalona.

Zabieg depilacji laserowej jest bardzo popularnym zabiegiem. Jeśli ktoś nie ma codziennie czasu na golenie i chce mieć spokój i gładką skórę na długi czas powinien zainteresować że tego typu zabiegiem, tym bardziej że efekty są trwałe zabieg jest w pełni bezpieczny i jeśli wykonywany jest przez profesjonalną osoby nie ma się czego obawiać.