Standardowy sprzęt siłowy to jeszcze nie wszystko, co potrzebne, by przyciągnąć klientów. Coraz więcej siłowni inwestuje obecnie w sprzęt do EMS.

Dzisiaj na siłownie chodzi sporo osób, jednak nie każda po wykupieniu swojego karnetu ma czas na to, aby systematycznie odwiedzać to miejsce. Właśnie dlatego wielu klientów nie przedłuża swoich abonamentów, co łączy się z rosnącymi stratami siłowni. Jest jednak sposób na to, by zachęcić do wizyt nawet tych, którzy nie mają czasu na ćwiczenia – to sprzęt EMS, czyli elektrostymulacji mięśniowej.

Czym są treningi EMS?

Trening EMS, a dokładnie Electrical Muscle Stimulation to specjalny typ treningu wspieranego przez sprzęt EMS, czyli zaawansowane maszyny oraz kombinezony, które emitują impulsy elektryczne i dostarczają je bezpośrednio do mięśni. Taki typ treningu to skuteczne wsparcie dla wszystkich partii mięśniowych – także tych położonych głęboko

Główna idea treningów EMS polega na właściwej elektrostymulacji mięśni bezpiecznymi dawkami prądu o odpowiedniej częstotliwości. Prąd docierający do mięśni powoduje, że pracują one znacznie bardziej intensywnie, co przekłada się na jeszcze lepsze rezultaty każdego wykonanego ruchu.

Wskazania do treningów EMS:

  • nadwaga i otyłość
  • niska masa mięśniowa
  • niska siła mięśni
  • brak kondycji
  • bóle mięśni i stawów
  • obniżona jędrność skóry
  • cellulit – skórka pomarańczowa

Jak widać, sprzęt EMS posiada bardzo szerokie zastosowanie i pomaga on wielu osobom, które chciałyby uzyskać lepsze rezultaty związane ze swoimi treningami.

Dlaczego treningi EMS są coraz popularniejsze?

Z ćwiczeń wspieranych przez sprzęt EMS można korzystać w Polsce już od paru lat. Ich popularność stale rośnie, ponieważ stanowią one atrakcyjną alternatywę dla zwykłych treningów.

Przede wszystkim wystarczy tylko około 20 minut w tygodniu, żeby uzyskać bardzo dobre efekty treningowe. Taka dawka aktywności fizycznej wspomaganej przez sprzęt do EMS odpowiada około 3 godzinom spędzonym na siłowni.

Klienci siłowni coraz częściej dopytują o sprzęt do treningu EMS, ponieważ dzięki niemu mogą dążyć do lepszych efektów bez konieczności spędzania wielu godzin na siłowni, na co też nie każdy ma czas. To zatem doskonała propozycja dla osób zabieganych, które nie chcą rezygnować z aktywność fizycznej nawet pomimo napiętego planu.

Także sprzęt EMS jest bezpieczny w stosowaniu – nie ma on wielu przeciwwskazań, dlatego każda zdrowa osoba może z niego korzystać.

Jaki sprzęt stosowany jest do treningów EMS?

Aby treningi elektrostymulacji mięśniowej były efektywne, stosuje się specjalny sprzęt EMS, który tworzy skuteczny system treningowy.

Zestaw do treningu składa się z dwóch elementów, czyli z urządzenia zarządzającego impulsami oraz z kombinezonu, który zakładany jest przez osobę ćwiczącą. Nowoczesny sprzęt EMS pozwala nie tylko na działanie przewodowo, ale również bezprzewodowo – wtedy nie wymaga podłączania okablowania, co powoduje, że osoby biorące udział w treningu mają większą swobodę ruchów.

Wsparciem jest także maszyna EMS, która posiada czytelny, dotykowy ekran. Na ekranie wyświetlane są ćwiczenia, które wykonywać ma osoba w kombinezonie. Dzięki temu nie wymaga się wtedy stałego wsparcia trenera personalnego – urządzenie może pełnić rolę wirtualnego trenera informującego, jak krok po kroku wykonywać wszystkie ćwiczenia wspierane impulsami elektrycznymi.

Więcej informacji dotyczących sprzętu stosowanego do treningów EMS można znaleźć na stronie internetowej firmy XBODY, która zaopatruje w niego siłownie na terenie całego kraju: https://xbodypoland.com/sprzet-ems-actiwave/.

Wprowadzenie do oferty treningów EMS – elektrostymulacji mięśniowej powoduje, że do siłowni zaczną zaglądać osoby, które nie mają za dużo czasu na trenowanie, ale zależy im na tym, by ciągle dążyć wtedy do jeszcze lepszych rezultatów – zrzucenia nadmiaru kilogramów, poprawy kondycji, rozbudowy siły i masy mięśniowej, redukcji bólu. Wobec tego zakupienie sprzętu EMS może być przyszłościową inwestycją dla każdej siłowni, która chciałaby przyciągnąć do siebie większe grono klientów.