Przed wykonaniem zabiegu medycyny estetycznej specjalista przeprowadza konsultację. Odgrywa ona bardzo istotną rolę. Jest to również czas zapoznania pacjenta, możliwość przedstawienia oczekiwań, rozwiania wątpliwości. Choć w rzeczywistości często zdarza się, że trwa tylko moment, ma on wpływ na bezpieczeństwo zabiegu.

Czy przed zabiegiem musi być przeprowadzona konsultacja?

Przede wszystkim należy wskazać, że zabiegi medycyny estetycznej często są nieinwazyjne i trwają krótką chwilę. Mimo to ważne jest w każdym przypadku, aby ustalić, czy nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. To bardzo ważny moment, przede wszystkim dlatego, że wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo zabiegu. Dlaczego? W niektórych przypadkach trzeba poczekać, aż pacjent przestanie przyjmować leki. Przeciwwskazaniem może być również ciąża, karmienie piersią. W tym miejscu należy dodać, że nie wolno zatajać przed specjalistą dolegliwości.

Przeprowadzenie konsultacji umożliwia zredukowanie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych do minimum, choć w rzeczywistości nie da się całkiem ich wykluczyć. Należy w tym miejscu zwrócić uwagę na indywidualną reakcję organizmu, której nie da się przewidzieć.

Warunki dogodne dla pacjenta

Kliniki medycyny estetycznej dbają o komfort i bezpieczeństwo pacjentów podczas zabiegów. To bardzo ważne, aby warunki były dogodne, intymne. Z pewnością dzięki temu pacjentka będzie czuła się bezpiecznie, spokojnie. Należy również zauważyć, że renomowane kliniki wykonują zabiegi przy użyciu nowoczesnego i innowacyjnego sprzętu, umożliwiającego osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów. Niektóre zabiegi wymagają przeprowadzenia serii zabiegów dla uzyskania pełnych efektów.

Podczas konsultacji dowiesz się o…

Przede wszystkim specjalista ustali, jakie są oczekiwania pacjentki co do rezultatów zabiegów. Następnie wskaże możliwe do osiągnięcia efekty. Należy pamiętać o indywidualnych predyspozycjach i możliwościach organizmu. Zadaniem specjalisty jest takie dobranie zabiegów, aby efekty były zadowalające i wymierne. Dla przykładu w tym miejscu warto wskazać, że czasem warto połączyć działanie różnych zabiegów. Specjalista może zaproponować osobie zmagającej się z bliznami potrądzikowymi terapię laserową, a w celu wzmocnienia osiągniętego efektu również wampirzy lifting. Czas konsultacji to moment, w którym specjalista precyzuje, jakie są oczekiwania pacjentki co do zabiegu.

Zgodnie z tym, co zostało powiedziane powyżej, ważnym elementem konsultacji jest wykluczenie występowania przeciwwskazań.

Reasumując – medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny, oferuje różnorodne zabiegi pozwalające na korektę niedoskonałości oraz podkreślenie urody. Specjaliści z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji i oczekiwań pacjentki wybierają najbardziej korzystne rozwiązania, umożliwiające osiągnięcie najlepszych rezultatów. Natomiast sama konsultacja jako forma przygotowania do dalszego działania odgrywa bardzo ważną rolę.