Wiele kobiet zwłaszcza tych interesujących się medycyną estetyczną z pewnością słyszała o zabiegu jaką jakim jest karboksyterapia.

Czym jest ten dziwnie brzmiący zabieg? Jakie dzięki niemu można uzyskać efekty? Czy faktycznie działa tak rewelacyjnie?

Karboksyterapia jest zabiegiem wyszczuplającym, dlatego też pewnie jest tak bardzo popularny. Jego nazwa wzięła się od tego, że wykorzystuje on w swoim działaniu dwutlenek węgla.  To właśnie dzięki niemu pomaga wymodelować sylwetkę, pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej jak również cellulitu oraz rozstępów.

Na czym dokładnie polega zabieg karboksyterapii?

Zabieg polega na podawaniu  bardzo cienką igłą do tkanki podskórnej określonych dawek dwutlenku węgla. Ma to zadanie wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego oraz rozbicie tkanki tłuszczowej, która następnie usuwana jest z organizmu w procesie metabolicznym. 

Karboksyterapia w Krakowie może być wykonywana przy pomocy urządzenia Reology2. 

Jest to innowacyjne urządzenie które w 100% oczyszcza gaz (dwutlenek węgla),  który jest wprowadzony w skórę. Ponadto wzbogacony o dodatkowe filtry UV. Urządzenie to posiada czujnik przepływu, którego zadaniem jest zablokowanie dostarczania gazu w sytuacji kiedy jest blokada tkanek. Dzięki temu tkanki są chronione przed uszkodzeniem, a podawany gaz skierowany jest wyłącznie tam gdzie jest niezbędny czyli  w patologiczny obszar.  

Co jeszcze warto wiedzieć o urządzeniu Reology2 

Urządzenie to ma możliwość regulacji temperatury gazu, który jest podawany pod skórę.  Temperatura gazu może wynosić od 28 do 42 stopni celsjusza. Ma to wpływ również na efekt końcowy zabiegu.  Ponadto istnieje możliwość regulowania szybkości przepływu gazu co pozwala na dokładną obserwację odczuć pacjenta. W obszarze zabiegowym wykonywanych jest tylko 5 do pięciu wkłuć. Dzięki użyciu manualnej igły to znacznie wpływa na komfort podczas wykonywanego zabiegu.

Na jakich partiach ciała można wykonać zabieg karboksyterapii?

Najczęściej zabieg wykonywany jest na udach w celu zlikwidowania cellulitu oraz rozstępów, na ramionach, brzuchu, pośladkach, ale również łydkach, dłoniach czy piersiach.  Ponadto można również wykorzystać go do odmłodzenia skóry twarzy. Można pozbyć się zmarszczek oraz przebarwień.

Jakie korzyści płyną z wykonania tego typu zabiegu?

Zabieg wykonany urządzeniem Reology2 powoduje

  • pobudzenie mikrokrążenia
  • usuwanie przebarwień oraz redukcji zmarszczek
  • wymodelowanie sylwetki 
  • poprawę metabolizmu 
  • zmniejszenie cienie pod oczami
  • zwiększenie syntezy elastyny oraz kolagenu
  • ujędrnienie oraz wygładzenie skóry 

Jakie są zalecenia po wykonanym zabiegu?

Najczęściej przez około dobę należy zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej.  Ponadto niewskazane są gorące kąpiele, solarium, sauna warto też unikać przez ten czas alkoholu. W niektórych przypadkach po wykonanym zabiegu można zaobserwować zaczerwienienie, krwiaki, siniaki czy obrzęk, które znikają z upływem czasu. To ile zabiegów należy wykonać zależne jest indywidualnie od pacjenta. Początkowo wykonuje się jeden zabieg w tygodniu później można ograniczyć się do jednego zabiegu na miesiąc.  Zadowalające efekty pojawiają się po około 6-7 tygodniach terapii.