Nadpotliwość to przykra dolegliwość, która dotyka osób w różnym wieku. Często jest na tyle uciążliwa, że stanowi powód wycofania się z życia towarzyskiego. Kiedy można mówić o problemie nadpotliwości? Najprostszym przykładem jest sytuacja, w której konieczne jest kilkukrotnie w ciągu dnia zmienianie ubrań oraz branie prysznica lub kąpieli. W jaki sposób przebiega leczenia botoksem? Czy zabieg przyniesie oczekiwane efekty? Z myślą o naszych czytelnikach przygotowaliśmy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Na czym polega leczenie nadpotliwości botoksem?

Zabieg polega na wstrzyknięciu w miejsca, w których dochodzi do nadmiernego wydzielania potu, botoksu. Powoduje to zahamowanie działania nerwów oraz zapobiega wydzielaniu potu. Ta metoda wykorzystywana jest przy leczeniu nadpotliwości pach, dłoni oraz stóp. Efekty utrzymują się przez około pół roku do roku. Należy zauważyć, że jest to powszechnie stosowana metoda, która cieszy się dużą popularnością. Osoby zmagające się z nadmierną potliwością powinny zastanowić się nad wykonaniem zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny? Nie da się zaprzeczyć, że w trakcie zabiegu jest dość nieprzyjemne uczucie związane z wkuciami. Natomiast przed przeprowadzeniem zabiegu pacjent jest znieczulany miejscowo, dzięki czemu zabieg jest w zasadzie bezbolesny.

Wykorzystanie botoksu w medycynie estetycznej

Przede wszystkim należy zauważyć, że od dłuższego czasu botoks z dużą skutecznością stosowany jest w medycynie estetycznej. Przede wszystkim kojarzony jest z redukcją zmarszczek, natomiast jego wykorzystanie jest znacznie szersze. Chociażby przy wyżej wymienionym zabiegu leczenia nadpotliwości.

Wiele osób przed skorzystaniem z zabiegu zadaje pytanie, czy botoks jest bezpieczny? Odpowiedź brzmi jak najbardziej tak. Należy jednak pamiętać o dwóch kwestiach – przede wszystkim chodzi przeciwwskazania, występujące w niektórych przypadkach, do wykonania zabiegu oraz ryzyku, jakie jest związane z każdym zabiegu z zakresu medycyny. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że jest ono minimalizowane – przed przeprowadzeniem zabiegu specjalista przeprowadza konsultację, w trakcie której ustala jakie są oczekiwania co do rezultatów zabiegu oraz czy nie występują ewentualne przeciwwskazania.

Inne metody leczenia nadpotliwości

Problem nadpotliwości dotyka wiele osób. Pierwszą myślą, jak poradzić sobie z problemem, to używać innych, bardziej skutecznych antyperspirantów. Niestety często na wiele się to zdaje. Rozwiązaniem problemu jest skorzystanie z zabiegu medycyny estetycznej – zastosowanie botoksu. W tym miejscu warto dodać, że alternatywą może być zabieg przy wykorzystaniu lasera.

Medycyna estetyczna oferuje szeroki zakres zabiegów nie tylko umożliwiających pozbycie się niedoskonałości i odmłodzenie, ale również poprawy funkcjonalności narządów np. przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu.

Leczenie nadpotliwości w Katowicach polecane jest w klinice Magnuccy – więcej informacji można znaleźć pod adresem https://klinikamagnuccy.pl/botoks/.