Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się niesłabnącą popularnością. Jest to bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny, oparta na innowacyjności. Umożliwia walkę i pozbycie się niedoskonałości, poprawę wyglądu, wyeksponowanie zalet. Z pewnością warto bliżej przyjrzeć się zabiegom, które cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Walka ze zmarszczkami

Kwas hialuronowy to substancja bardzo często wykorzystywana do wykonania różnych zabiegów, ze względu na wyjątkowe właściwości. Przede wszystkim należy wskazać, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze, spadek ilości kwasu, następujący po 20 roku życia, jest powodem utraty jędrności, zbyt słabego nawilżenia, a także pojawienia się pierwszych zmarszczek. Zabieg umożliwia wygładzenie zmarszczek czoła, okolic oczu i okolic ust.

Botoks jest jednym z najpopularniejszych sposobów walki ze zmarszczkami. Umożliwia zredukowanie lub wygładzenie zmarszczek poprzecznych czoła, na nosie, na brodzie, pomiędzy brwiami oraz wokół oczu.

Kolejną metodą walki ze zmarszczkami jest zabieg z użyciem lasera CO2. Pobudza on proces regeneracji i gojenia. Poza zmarszczkami wyróżnić można wiele wskazać do przeprowadzenia zabiegu m.in. blizny potrądzikowe, rozstępy, blizny pourazowe, rozszerzone pory.

Pielęgnacja skóry

Zabieg wykonany z mezobotoksu, czyli stabilizowanego kwasu hialuronowego połączonego z dawkami botoksu przeznaczony jest dla osób, których skóra przestała być jędrna i elastyczna, wysuszona lub uszkodzona poprzez działanie czynników atmosferycznych. Stosowany jest na skórze twarzy, szyi oraz dekoltu. Rezultaty to przede wszystkim odzyskanie dawnego blasku skóry, sprężystości i elastyczności.

Peelingi cieszą się niesłabnącą popularnością. Celem zabiegu jest usunięcie uszkodzonej warstwy naskórka, poprzez nałożenie kwasów. Peeling wymusza proces odbudowy naskórka, dochodzi do poprawy jakości skóry, elastyczności oraz jędrności.

Modelowanie i powiększanie ust

Zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego umożliwia powiększenie ust, nawilżenie oraz wymodelowanie kształtu. Jest w pełni bezpieczny . Przed jego przeprowadzeniem specjalista znieczula miejscowo usta, dzięki czemu zabieg jest w zasadzie bezbolesny. Po jego przeprowadzeniu mogą pojawić się drobne zasinienia i siniaki, które powinny ustąpić po kilku dniach. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 4-6 miesięcy.

Likwidacja problemu nadpotliwości

Nadpotliwość to dość wstydliwy problem, szczególnie jeśli dotyczy czoła, dłoni czy stóp. Jest częstym powodem wycofania się z życia towarzyskiego, unikania spotkań z przyjaciółmi. Medycyna estetyczną proponuje bardzo ciekawy zabieg, polegający na wstrzyknięciu botoksu w celu zapobiegnięcia wydzielania potu przez gruczoły potowe znajdujące się w miejscu iniekcji. Zadaniem botoksu jest zablokowanie działania nerwów, odpowiadających za pracę gruczołów.

Wykonanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w Rzeszowie polecane jest w Akademii Medycyny Estetycznej dr Szczepańskiej.