Czy istnieje jakiś sposób aby wymodelować swoją twarz nie używając skalpela? Czy można przywrócic twarzy młodszy, wygląd nie poddając się ingerencji chirurga plastycznego?
Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna zna pewne sposoby. Jednym z nich jest z pewnością zabieg wolumetryczny z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Jakie efekty można osiągnąć wykorzystując kwas hialuronowy w zabiegach?
Z pewnością można stwierdzić, że wolumetria umożliwia w pewnym stopniu usunięcie oznak starzenia się skóry, które -powiązane jest z utratą objętości. Zabiegi wolumetryczne są w stanie:
-zwiększyć objętość,
-przywrócić gęstość skórze
-wypełnić zapadnięte policzki
-poprawić owal twarzy
-skorygować kształt nosa
-poprawić kształt ust
-nieco zmienić kształt twarzy w okolicach kości policzkowych.
-poprawić objętość w okolicach żuchwy, podbródka

W jaki sposób wygląda zabieg wolumetrii?

Zabieg ten polega na tym, że przy pomocy igły i strzykawki kwas hialuronowy jest wprowadzany w wybrane miejsca zwiększając objętość miękkich tkanek, zwłaszcza tam gdzie widać ubytki tkanki tłuszczowej.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Kwas hialuronowy pozwala osiągnąć bardzo naturalne efekty.
Dla kogo polecany jest zabieg wypełniania kwasem hialuronowym?

Z uwagi na to, że kwas hialuronowy pomaga przywrócić skórze nawilżenie, pomoże spłycić zmarszczki oraz bruzdy, to polecany jest on osobom w średnim oraz starszym wieku, gdyż osoby te mają często problemy ze zmarszczkami jak również niedostatecznym nawilżeniem skóry.

Bezpieczeństwo zabiegów z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

Zabieg wolumetrii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego nie wyklucza on pacjenta z normalnego funkcjonowania. Oczywiście jak po większości różnych zabiegów na skórze po zabiegu można zaobserwować zaczerwienienie oraz nieznaczny obrzęk. W miejscu iniekcji można odczuwać również nieznaczny ból mijający podobnie jak inne objawy w przeciągu dwóch, trzech dni.
Warto zapamiętać, że na kilka godzin bo zabiegu należy unikać nadmiernej ekspresji twarzy jak również dotykania skóry w miejscach podania preparatu.
preparaty z kwasem hialuronowym, które używane są do iniekcji są w pełni przebadane oraz bezpieczne.
Modelowanie owalu twarzy wykonywane jest za pomocą nici kwasu hialuronowego. Cały zabieg przeprowadza lekarz specjalista medycyny estetycznej. Czas trwania zabiegu to ok 60 minut.

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem konsultacje. Ustalane są miejsca podania kwasu hialuronowego w postaci nici. Aby podnieść kości policzkowe podaje się kwas hialuronowy w łuki jarzmowo-skroniowe.
Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym jest szybkim zabiegiem do wykonania bo zaledwie 15 minut.Warto rozważyć zabiegi wypełniające z użyciem kwasu hialuronowego. Zabiegi są polecane ze względu na swoją skuteczność w działaniu, bezpieczeństwo oraz to, że po zabiegu nie trzeba rezygnować z codziennych czynności.