Atrakcyjna sylwetka, jędrna skóra to marzenie wielu kobiet. Niestety osiągnięcie zadowalających efektów często jest bardzo trudne, a w niektórych przypadkach trwa latami. Wyrzeczenia, ćwiczenia, rygorystyczna dieta – oczywiście może to przynieść efekty, ale po upływie określonego czasu. Z pewnością jest to zniechęcające. Uzyskanie natychmiastowych, wyraźnych efektów możliwe jest dzięki zabiegowi modelowania sylwetki. W artykule przyjrzymy się bliżej endermologii – nowoczesnemu i skutecznemu zabiegowi modelowania sylwetki.

Na czym polega endermologia?

To masaż podciśnieniowy, który umożliwia przede wszystkim wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki, ale również redukcję cellulitu oraz poprawę elastyczności skóry. Zastosowanie endermologii:

  • po zabiegach, w celu poprawienia jakości skóry,
  • jako uzupełnienie liposukcji, endermologia wykonana przed przeprowadzeniem liposukcji ułatwi wykonanie zabiegu, natomiast endermologia po liposukcji przyspieszy proces gojenia blizn i drenaż,
  • likwidowanie asymetrii np. podniesienie i ujędrnienie pośladków,
  • podczas modelowania owalu twarzy,
  • w celu poprawy elastyczności oraz wygładzenia zmarszczek na dekolcie,
  • w celu poprawy jakości skóry, która stała się wiotka,
  • w celu zmniejszenia napięcia tkanek, redukcji obrzęków i siniaków.

Endermologia przeprowadzana jest również w celu usuwania bólów mięśni, leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien, likwidowania bólu dłoni, bólów, stóp.

Jak widać powyżej zastosowanie endermologii jest bardzo szerokie, zarówno w chirurgii plastycznej, jak i medycynie estetycznej.

Do uzyskania efektów nie wystarczy przeprowadzenie jednego zabiegu, konieczne jest wykonanie serii – na początku około 3 razy w tygodniu, później 2 razy w tygodniu. Czas trwania jednego zabiegu to około 35 minut.

Redukcja cellulitu jest widoczna już po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu, natomiast wraz z kolejnymi zabiegami skóra będzie wyglądać lepiej.

Endermologia w Krakowie jest wykonywana w Instytucie kosmetologii estetycznej i modelowania sylwetki Beauty Tower.

Jak zadbać o wygląd sylwetki?

Wiele osób skupia się na tym, aby sylwetka dobrze prezentowała się latem – kiedy w strojach kąpielowych prezentujemy się nad morzem, jeziorem, w otwartych aquaparkach. Warto jest dbać o atrakcyjny wygląd przez cały rok. Najważniejsze jest stosowanie odpowiedniej diety. Należy unikać tłustego, smażonego jedzenia, żywności wysokoprzetworzonej, fast foodów. Ważne jest również ograniczenie spożywania cukrów, słodkich napojów. W ich miejsce warto wprowadzić dietę opartą na warzywach i owocach, rybach, nabiale, a także mięsie. Nie ma konieczności codziennego liczenia kalorii. Należy mieć na względzie, że dieta niskokaloryczna ma wielu przeciwników. Ważne są również regularne ćwiczenia. Nie muszą być wykonywane na siłowni, pod okiem profesjonalnego trenera. Wystarczy, że będą wykonywane systematycznie. Należy zadbać nie tylko o prawidłową dietę oraz aktywność fizyczną, ale również unikać używek i stresu, przebywać na świeżym powietrzu.