Promienny i pełen blasku wygląd – to pragnienie wielu kobiet. Niestety stosowanie niektórych preparatów w celu odmłodzenia skóry, redukcji zmarszczek powoduje, że twarz wygląda nienaturalnie, wyraźnie widoczne są zmiany. Wyróżnić można jednak pewne zabiegi, których efekty nie są sztuczne, a skóra wygląda na odmłodzoną i odżywioną. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie wampirzego liftingu, który polega na iniekcji preparatu wykonanego z krwi pacjenta. Nie da się zaprzeczyć, że jest to zabieg, który budzi dość duże kontrowersje. W poniższym artykule przyjrzeliśmy się bliżej zabiegowi, sposobowi jego przeprowadzenia, możliwym do uzyskania efektom.

Jak działa zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Pierwszym etapem jest pobranie krwi od pacjenta. Następnie jest ona odwirowywana w specjalistycznej wirówce. Na koniec dochodzi do pobrania otrzymanej warstwy osocza bogatopłytkowego, do którego dodawany jest czynnik zagęszczający – preparat ten w kolejnym etapie zostanie podany pacjentowi.

Zabieg wykonuje specjalista – lekarza. Osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane bezpośrednio pod skórę. Zabieg nie jest bolesny, może być jednak odczuwany dyskomfort w momencie wkucia – odczucia są podobne do ugryzienia komara. Przeprowadzenie wampirzego liftingu poprzedzone jest przeprowadzeniem konsultacji, w trakcie której specjalista ustali, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu, sprecyzuje, jakie są oczekiwania pacjenta oraz przedstawi możliwe do osiągnięcia efekty.

Przeprowadzenie zabiegu umożliwia regenerację i wyraźne odmłodzenie skóry, a także zredukowanie płytkich zmarszczek, poprawę jędrności, napięcia i elastyczności skóry, pobudzi proces gojenia ran. Po wykonaniu zabiegu skóra będzie wyglądać promiennie.

Czy wampirzy lifting jest bezpieczny?

Zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego otrzymanego z krwi pacjenta. To w pełni naturalna substancja, dzięki czemu ryzyko pojawienia się alergii lub nietolerancji zostaje zminimalizowane.

Zalecenia przed i po przeprowadzeniu zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzony jest konsultacja ze specjalistą. Jeśli pacjentka zostanie zakwalifikowana do przeprowadzenia zabiegu najpierw skóra jest oczyszczana, a następnie pobierana krew. Sam zabieg trwa około 10 minut. Przed wykonaniem zabiegu polecane jest np. mikrodermabrazja. Po przeprowadzeniu zabiegu dobrym rozwiązaniem jest nałożenie maski kolagenowej. Bardzo ważne po zabiegu jest stosowanie się do zaleceń specjalisty, należy również osłaniać miejsce poddane terapii od bezpośredniego oddziaływania słońca.

Zabiegi medycyny estetycznej umożliwiają pozbycie się wielu kompleksów, poprawę wyglądu oraz znaczne odmłodzenie. Są bezpieczne, niektóre z nich nieinwazyjne, prawie bezbolesne. Z pewnością warto jest dbać o swój wygląd, aby zawsze czuć pięknie i atrakcyjnie.

Innowacyjne i różnorodne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przeprowadzane są w krakowskiej klinice CLINIQMED – więcej informacji można znaleźć pod adresem https://cliniqmed.pl/oferta_categories/medycyna-estetyczna/.