Jesień jest porą roku w którą warto zadbać o skórę, która sporo przeszła latem. Skóra po lecie jest zniszczona słońcem, być może pojawiły się jakieś dodatkowe zmarszczki, przebarwienia, piegi. Warto więc dać skórze trochę relaksu, odmłodzić ją, dać jej odpocząć i wypięknieć.

Warto zainteresować się nowymi zabiegami oferowanymi w gabinetach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z takich zabiegów godnych uwagi jest zabieg eksybrazji tlenowej.

Można wykonać oxybrazję w Krakowie, ale prawdą jest, że popularność tego zabiegu dotarła też do innych miast w Polsce i można z niej skorzystać już w wielu gabinetach. Nie trzeba już koniecznie odwiedzać grodu Kraka.

Warto jednak najpierw sprawdzić, czy dany salon oferujący oxybrazję, ma do jej przeprowadzenia odpowiedni sprzęt oraz wiedzę i umiejętności do jej przeprowadzenia.

Kilka słów na temat oksybrazji.

Oksybrazja jest zabiegiem ktory polega na oczyszczaniu twarzy. Oczyszczanie to odbywa się poprzez złuszczanie martwego naskórka przy pomocą tlenu.

W jaki sposób odbywa się zabieg?

Specjalna dysza wyrzuca pod dużym ciśnieniem tlen sprężony razem z solą fizjologiczną. Dysza skierowana jest na skórę. Zabieg taki wygładza skórę, nadaje jej świeżość, ponadto co istotne dla wielu pacjentów zabieg taki pomaga redukować przebarwienia, wyrównuje koloryt oraz pomaga pobudzać syntezę włókien kolagenowych oraz elastynowych. Zabieg oxybrazji wzmacnia naczynka krwionośne zmniejsza stany zapalne skóry.

Niewątpliwą zaletą zabiegu oksybrazji jest to, że mogą ją stosować posiadacze cery wrażliwej, skłonnej do alergii i podrażnień. Oksybrazja jest polecana dla osób, które z uwagi na wrażliwość skóry nie mogą wykonywać innych bardziej ingerujących w skórę zabiegów.

Warto podkreślić, że z tego zabiegu mogą korzystać również kobiety w ciąży.

Zabieg oksybrazji łączony jest z infuzją tlenową. Pod skórę mogą być wprowadzane indywidualnie dobrane substancje aktywne takie jak koktaile witaminowe, kwas hialurownowy itp. Nośnikiem tych substancji jest tlen dlatego wprowadzanie ich odbywa się w sposób nieinwazyjny.

Ile trwa zabieg oksybrazji?

Zabieg trwa 30-60 minut. Jeden zabieg nie wystarczy aby osiągnąć zadowalające efekty. Zalecane jest aby przeprowadzić całą serię zabiegów. Jeden zabieg w tygodniu przez 5 tygodni. Jeśli jednak komuś zależy jedynie na odświeżeniu skóry przed ważnym wyjściem wówczas może wykonać taki zabieg jednorazowo. W dobrych gabinetach medycyny estetycznej są urządzenia CRISS Hydroxy 3. Takie urządzenie posiada wbudowany dermatoskop aby ocenić stan skóry zarówno przed jak i po zabiegu. Aparat wyposażony jest ponadto w przenośny ekran dzięki czemu można obserwować zmiany zachodzące na powierzchni skóry.

Osoby zainteresowane z pewnością chciałyby się dowiedzieć jaka jest cena zabiegu. W zależności od tego jaki obszar jest poddany zabiegowi cena waha się od 120 do 150 zł za sesję.