Odprężenie i odstresowanie to często jedyne marzenie po całym tygodniu ciężkiej pracy. Jednak nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak mocą ma masaż regeneracyjny, przynoszący ulgę, wspomagający regenerację oraz przywracający równowagę psychofizyczną. Poniżej przygotowaliśmy najważniejsze informacje dotyczące masażu relaksacyjnego – kiedy warto się na niego zdecydować, jakimi technikami jest przeprowadzany oraz jakie przynosi efekty.

Masaż relaksacyjny cieszy się coraz większą popularnością!

Zmęczenie, brak energii, bezsenność, a także nadpobudliwość napięcie mięśniowe to sygnały, że warto wybrać się na masaż relaksacyjny. Polecany jest szczególnie osobom, które są narażone na długotrwały stres, przemęczone. Jakie efekty może przynieść masaż? Wiele osób niesłusznie uznaje, że masaż to wyłącznie chwilowe odprężenie, które nie przynosi długotrwałych efektów. W tym miejscu należy wskazać, że masaż relaksacyjny to sposób na zredukowanie stresu, odprężenie, tzw. naładowanie baterii, a także sposób na pozbycie się dolegliwości bólowych np. po kontuzjach, poprawę metabolizmu. Pozytywnie wpływa także na układ krążenia i układ limfatyczny.

Analizując szerokie spektrum działania masażu relaksacyjnego oraz efekty, jakie przynosi, nie można się dziwić, że masaż relaksacyjny cieszy się coraz większą popularnością u osób w różnym wieku. Na pewno warto zdecydować się na jego przeprowadzenie.

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Wyróżnić można wiele technik przeprowadzenia masażu relaksacyjnego, wśród najpopularniejszych należy wskazać:

  • głaskanie,
  • ugniatanie,
  • rozcieranie,
  • oklepywanie np. kantem dłoni.

Masaż może być przeprowadzany na całym ciele lub wybranych partiach – jednej bądź kilku.

Czy warto zdecydować się na masaż relaksacyjny?

Nie da się zaprzeczyć, że nad wykonaniem masażu relaksacyjnego, przynajmniej raz na jakiś czas powinniśmy zastanowić się wszyscy. To sposób na zrelaksowanie, zredukowanie stresu. Wiele osób w natłoku codziennych obowiązków zapomina o sobie. Należy zauważyć, że pracujemy coraz dłużej, niektóre zawodowy wymagają posiadania nerwów ze stali. Przemęczenie, niewyspanie to wszystko prowadzi do powstania poważnych problemów ze zdrowiem, które mogą wyłącznie się powiększać. Należy zauważyć, że nie ma innej metody, jak odcięcie się przynajmniej na krótką chwilę od problemów, „zresetowanie”, zapomnienie o kłopotach.

Masaż relaksacyjny z pewnością wart jest uwagi. Wystarczy na prawdę niewiele, aby chwilę odpocząć, a poświęcenie kilku chwil w miesiącu dla siebie to fantastyczny pomysł. Należy jednak zauważyć, że wyróżnić można kilka technik przeprowadzania masażu, dlatego warto zastanowić się nad konkretną metodą, która przyniesie prawdziwą ulgę. Również po wypadku oraz przy kontuzjach masaż relaksacyjny może okazać się pomocny.

W Krakowie w ręce specjalistów warto oddać się w Centrum Rehabilitacji i Medycyny Estetycznej Fizjoter – więcej informacji na temat masażu można znaleźć pod adresem https://fizjoter.pro/uslugi/masaz/.