Zabieg powiększania ust cieszy się niesłabnącą popularnością. Nie da się zaprzeczyć, że usta często nie wyglądają tak, jak tego oczekujemy. Są zbyt małe, nieproporcjonalne, blade. Rozwiązaniem problemu z pewnością okaże się zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Czym różni się powiększanie od modelowania ust? Na który zabieg warto się zdecydować?

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy stosowany jest w medycynie estetycznej już od dłuższego czasu. Ze względu na niezwykłe właściwości tej substancji jest ona wykorzystywana do przeprowadzenia różnych zabiegów.

Powiększanie czy modelowanie ust? Na pytanie każdy musi odpowiedzieć sam. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W tym miejscu należy wskazać, że zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego umożliwia uzyskanie obu efektów. Należy więc dokładnie zastanowić się, jakich rezultatów oczekujemy. Jeśli będzie to powiększanie ust zabieg zostanie wykonany w taki sposób, aby usta nabrały objętości. Natomiast podczas modelowania ust uwaga skupiana jest na nadaniu odpowiedniego kształtu. Wyróżnić można jeszcze jeden możliwy do uzyskania efekt – nawilżenie ust. W tym celu kwas hialuronowy rozprowadzany jest na jak największej powierzchni ust.

Jak przebiega zabieg? Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu w okolice czerwieni wargowej kwasu hialuronowego.

Pierwsze efekty zabiegu pojawią się natychmiast i utrzymuje przez około 4-6 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji. Natomiast nieco inaczej jest w przypadku modelowania ust, ponieważ w tym przypadku efekty pojawiają się stopniowo w miarę ustępowania obrzęku po przeprowadzeniu zabiegu.

Czy zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest bezpieczny?

Przed przeprowadzeniem każdego zabiegu z zakresu medycyny pojawiają się wątpliwości, czy jest on bezpieczny oraz jakie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych niesie.

W tym miejscu należy wskazać, że zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego jest bezpieczny, niemniej jednak mogą pojawić się pewne skutki uboczne – zasinienia i lekki obrzęk.

Rezultaty zabiegu

W zależności od celu przeprowadzenia zabiegu będą one widocznie powiększone, ponętne, wymodelowane i nadany zostanie pożądany kształt, a także nawilżone. Z pewnością nie należy obawiać się sztucznych efektów. Kwas hialuronowy pozwala na poprawę atrakcyjności wyglądu ust, staną się atrakcyjne, a rezultaty będą utrzymywać przez kilka miesięcy. Nie da się zaprzeczyć, że wyróżnić można także błyszczyki powiększające usta i sposoby wykonania makijażu, dzięki którym usta będą wyglądały na większe. Jednak w tym przypadku efekty nie utrzymują się zbyt długo – najczęściej ustępują po upływie kilku godzin, a makijaż w zależności od trwałości. Dla uzyskania pełnych efektów warto zastanowić nad przeprowadzeniem zabiegu.

Przeprowadzenie powiększania i modelowania ust w Warszawie polecane jest w Akademii Medycyny Estetycznej Ursynów – więcej informacji można znaleźć tutaj https://ursynow-ame.pl/zabiegi/modelowanie-i-powiekszanie-ust/.