Usta są częścią twarzy która, odpowiednio wyeksponowana i wypielęgnowana przyciąga uwagę. O usta powinny dbać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Mężczyźni jednak nie są fanami tak wnikliwej pielęgnacji swojej twarzy. Często ograniczają się do użycia pomadki ochronnej w zimie.
Kobiety z kolei uwielbiają eksponować swoje usta. Lubią kiedy mężczyźni podziwiają ich piękne błyszczące usta, kiedy są jędrne, nawilżone, ponętne.
Istnieje wiele sposobów na to, aby wyeksponować usta jeszcze bardziej. Można je podzielić na korekcję wykonywaną w gabinetach medycyny estetycznej, a drugi sposób to domowe metody optycznie powiększające usta.
Zawsze warto zacząć jest od domowych sposobów pielęgnacyjnych które sprawią że usta z pewnością zyskają na wyglądzie. Pielęgnacja powinna być systematyczna, aby utrzymać nienaganny wygląd przez cały czas. Odpowiednio nawilżone usta ładnie wyglądają nawet nie pomalowane pomadką.

Zabiegi pielęgnacyjne powinno się zacząć od usunięcia suchych skórek. Bzydka łuszcząca się skóra na ustach nie wygląda estetycznie. Taką skórę można usunąć przy pomocy ręcznika zamoczonego w letniej wodzie, którym należy przetrzeć usta. Peeling ust można też zrobić zwykłą szczoteczką do zębów, po myciu zębów. Istnieją również specjalne pomadki mające w sobie drobinki peelingujące których zadaniem jest usunięcie martwego naskórka.

Kiedy już skóra na ustach stanie się wygładzona, wówczas warto dokładnie je nawilżyć. Używanie pomadek nawilżających pomaga utrzymać usta w dobrej kondycji. Jeśli lubi się naturalne sposoby można również usta posmarować po prostu miodem Miód jest naturalnym kosmetykiem, znakomicie pielęgnującym usta, a dodatkowo jest bardzo smaczny.

Malując usta pomadkami warto zaprzyjaźnić się również z konturówką. Dobrze jest aby była w kolorze zbliżonym do koloru ust. Malując usta można delikatnie konturówką obrysować kontur ust po zewnętrznej krawędzi wówczas usta będą wyglądały na pełniejsze. Ponadto usta powiększają się optycznie poprzez zastosowanie pomadek bądź błyszczyków z drobinkami, które odbijają światło sprawią że usta wyglądają ponętnie i pełnij.

Jeśli natomiast ma się problem z niesymetrycznym i ustami wówczas można optycznie zmniejszyć jedną część malując je ciemną pomadką jak również obrysowuje usta pod krawędziami po wewnętrznej stronie, wówczas optycznie będą wyglądały na mniejsze. W przypadku kiedy chce się zmniejszyć usta należy unikać jasnych jaskrawych pomadek oraz błyszczących błyszczyków z drobinkami.

Jeśli domowe sposoby na modelowanie ust są niewystarczające warto wejść na stronę https://klinikamagnuccy.pl/powiekszanie-modelowanie-ust/ i zapoznać się z ofertą powiększania oraz modelowania ust w klinice tej można wykonać zabieg który z pewnością nawilży usta, doda im objętości. Do wypełnienia używa się kwasu hialuronowego który jest bezpieczną substancją. Efekt osiągany jest od razu zaraz po zabiegu. W przypadku używania kwasu hialuronowego jest znikoma ryzyko reakcji alergicznej. Sam zabieg jest bezbolesny i w pełni bezpieczny. Warto zapoznać się z ofertą modelowanie ust wówczas z pewnością poprawi się również samopoczucie kiedy odbicie w lustrze pokaże piękne jędrne i symetryczne usta.