Wiele kobiet nieustannie, dzień po dniu toczy walkę ze zbędnymi kilogramami, z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Kto choć raz w życiu odchudzał się, wie, że nie jest to łatwa walka. Przytyć jest łatwo, ale zrzucić ten balast z ciała już nie.

Nie każdy ma tak silną wolę, aby regularnie uprawiać aktywność fizyczną oraz trzymać się zdrowej diety. Oczywiście jest to najlepszy i sprawdzony sposób aby schudnąć. Są również jednak pewne sposoby aby przyspieszyć utratę tkanki tłuszczowej. Do takich sposobów należą z pewnością pewne zabiegi medycyny estetycznej. 

Jednym z nich jest, nie wszystkim jeszcze znany Accent prime w Katowicach. To właśnie w tym mieście w gabinecie medycyny estetycznej wykorzystywane jest to nowoczesne urządzenie. Dzięki niemu można zredukować ilość tkanki tłuszczowej oraz zlikwidować wiotkość skóry. 

W jaki sposób działa to urządzenie?

Wykorzystuje ono działanie fali radiowej oraz fali ultradźwiękowej. W czasie pierwszej części zabiegu ultradźwięki oddziałują na komórki tłuszczowe unikając naruszenia otaczających tkanek. Za pomocą wibracji niszczona jest membrana komórek tłuszczowych co przyczynia się do ich rozpadu i uwolnienia zawartego w nich tłuszczu. Komórki tłuszczowe które uległy zniszczeniu są usuwane z organizmu systemem limfatycznym. W usuwaniu komórek tłuszczowych ma udział również temperatura. Głowica urządzenia ma możliwość pracowania ciepłymi bądź zimnymi ultradźwiękami. 

Druga część zabiegu jest to wykorzystywanie fal radiowych, skutecznych przy redukcji cellulitu i modelowaniu sylwetki.  Zadaniem fal radiowych jest rozgrzanie włókien kolagenowych do temperatury 45-60C. Wówczas następuje przebudowa kolagenu

stymulacja fibroblastów, wytwarzanie kolagenu oraz elastyny. Efektem jest poprawa jakości skóry zwiększenie jej elastyczności, gęstości oraz napięcia. W drugiej części zabiegu redukowany jest tłuszcz oraz cellulit. 

Kto może skorzystać z zabiegu?

Z zabiegu może korzystać większość pacjentów. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania, a są to:

  • laktacja
  • ciąża
  • wszczepiony rozrusznik serca
  • choroby nowotworowe
  • choroby nerek oraz wątroby
  • choroba niedokrwienna serca
  • przebyty zawał mięśnia sercowego
  • choroby zapalne skóry

Po wykonaniu zabiegu zalecane jest wypicie większej ilości wody przed 3 dni (ok 2,5 litra dziennie). Przez dwa dni po zabiegu zalecane jest unikanie gorących kąpieli oraz wizyty w saunie jak również zrezygnowanie z wyczerpujących ćwiczeń fizycznych.  Zaleca się również aby w dniu zabiegu oraz na kilka ni po nim stosować dietę niskotłuszczową.  

Najlepsze efekty uzyskuje się u osób u których wykonana zostanie seria 4-6 zabiegów w odstępach 7-14 dniowych. 

Pacjenci po zastosowaniu zabiegu  Accent prime obserwują u siebie ujędrnienie skóry, wymodelowanie sylwetki, redukcję tkanki tłuszczowej oraz redukcję cellulitu. Skóra staje się gładsza, znikają nierówności. Zaletą tego zabiegu jest również to, że jest bezbolesny, nie trwa długo oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim można wrócić do pracy i codziennych zajęć. Osiągane efekty są szybkie i długotrwałe.