Kiedy zbliża się lato wiele kobiet zdaje sobie sprawę że to ostatni moment aby poprawić wygląd swojej sylwetki. Zapisują się na siłownię, rozpoczynają katorżncze diety, wszystko po to aby tylko na plaży wyglądać zjawiskowo. Wiele kobiet oddaje się pod opiekę dietetyka co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dieta połączona z aktywnością fizyczną daje znakomite rezultaty. Czasami jednak jest to niewystarczające i potrzeba jest interwencja lekarza medycyny estetycznej. Wizyta w klinice medycyny estetycznej to dobry pomysł gdyż tam są również inne metody na poprawę wyglądu sylwetki. Taką nowatorską metodą likwidowania nadmiaru tkanki tłuszczowej jest liposukcja strumieniem wodnym. Najbardziej problematycznymi partiami ciała są najczęściej uda, pośladki oraz brzuch, dlatego też liposukcja uda jest bardzo często wykonywanym zabiegiem.
Liposukcja strumieniem wodnym WAL (od angielskich słów Water jet assisted liposuction) jest to nowatorska metoda wykorzystująca wodny strumień którego zadaniem jest oddzielenie tkakni tłuszczowej od tkanki włóknistej a także od mięśni. Zaletą zabiegu jest to, że w znaczący sposób nie narusza on ciągłości struktur ciała. Zabieg liposukcji WAL jest zabiegiem zdecydowanie mniej inwazyjnym niż tradycyjna liposukcja. W tradycyjnej liposukcji oddysanych jest nawet 40% krwi oraz innych płynów, natomiast w wodnej liposukcji zawartość tych płynów w odessanym tluszczu to zaledwie od 1 do 3%. Ponadto nowoczesna technologia powoduje powstawanie mniejszych obrzęków co również ułatwia dokładniejsze modelowanie sylwetki. Wodna liposukcja wykonywana urządzeniem Body-Jet® to zabieg który nie wymaga od pacjenta hospitalizacji. Wykonywany jest on jedynie w znieczuleniu miejscowym.
Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?
-nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach ud, bioder, brzucha ale również ramion, talii i kolan.
przeszczep komórek tłuszczowych potrzebnych do modelowania twarzy

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji WAL
cukrzyca
nadciśnienie tętnicze
choroby serca
zaburzenia krzepnięcia krwi,
niewydolność nerek, wątroby
stany zapalne w organiźmie
otyłość

Podczas zabiegu wykorzystywana jest mniejsza ilość leku znieczulającego. Ponadto krótszy jest czas oddziaływania leku na organizm pacjenta. Dzięki temu, że jest mniej uszkodzeń tkanek łącznych istnieje niskie ryzyko wystąpienia wybroczyn

Jakie są zalety liposukcji urządzeniem Body-Jet®?
-widoczne zmniejszenie obwodu ciała
-trwałe usunięcie zbędnego tłuszczu
możliwość wykorzystania pobranego tłuszczu do przeszczepu w inne miejsce ciała
brak obrzęku podczas zabiegu umożliwia dokładniejsze wymodelowanie ciała.

Warto zapoznać się bliżej z tą formą liposukcji, gdyż daje rewelacyjne rezultaty. Warto umówić się na konsultację do kliniki która wykonuje takie zabiegi. Z pewnością pacjent zostanie poproszony o przedstawienie aktualnych badań. Jego stan zdrowia zostanie oceniony przez lekarza i na tej podstawie zostanie zakwalifikowany do zabiegu bądź nie.