Każdy pragnie wyglądać młodo, atrakcyjnie i czuć się po prostu pięknie. Niestety często nasz wygląd zupełnie odbiega od przyjętego kanonu piękna. Dlatego też staramy się zmieniać, aby „dogonić” modę. Pomocną dłoń w tym zakresie wyciąga medycyna estetyczna, która oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań, bezinwazyjnych zabiegów, które w niektórych przypadkach od razu pozwalają uzyskać efekty.

Jakie zabiegi proponuje medycyna estetyczna?

W ostatnich latach zabiegi medycyny estetycznej cieszą się niesłabnącą popularnością. Na uwagę zasługuje fakt, że większość z nich jest przeprowadzana nieinwazyjnie, bez użycia skalpela. Nie potrzebny jest długi okres rekonwalescencji, a efekty widoczne są w zasadzie od razu. Oczywiście sposób przeprowadzenia, okres powrotu do pełnej sprawności zależy od rodzaju wybranego zabiegu.

Nie da się zaprzeczyć, że jeszcze do niedawna medycyna estetyczna kojarzona była głównie z redukcją zmarszczek oraz sztucznym wyglądem. Obecnie w tym zakresie bardzo wiele się zmieniło. Przede wszystkim przeprowadzanych jest wiele zabiegów medycyny estetycznej, o różnym spektrum działania.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

Jedną z największych wątpliwości przed wykonaniem zabiegu jest bezpieczeństwo, pytanie czy mogą pojawić się działania niepożądane. Nie da się zaprzeczyć, że każdy zabieg niesie za sobą pewne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Podobnie jest z każdym zabiegiem medycznym. Nie da się całkowicie wykluczyć wystąpienia działań niepożądanych. Można jednak zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. W tym miejscu należy wskazać, że ważną rolę odgrywa konsultacja ze specjalistą, która jest przeprowadzana przed zabiegiem, pozwala na ustalenie, czy nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Poza tym zawsze trzeba pamiętać o stosowaniu się do zaleceń specjalisty. Nie tylko pozwoli to na uniknięcie działań niepożądanych, jak i przyspieszy proces regeneracji. Dotyczy to szczególnie zabiegów o charakterze inwazyjnym, z zakresu m.in. chirurgii bądź ginekologii estetycznej. Niektóre zabiegi same w sobie nie niosą ryzyka wystąpienia działań niepożądanych – przede wszystkim mowa o wykorzystaniu preparatów zawierających krew pacjenta, jak osocze bogatopłytkowe.

Zabiegi medycyny estetycznej tylko u specjalisty

Zabiegi medycyny estetycznej nie należą do najtańszych. Nie warto jednak szukać tańszych ogłoszeń osób prywatnych w Internecie. Przede wszystkim dlatego, że nie mamy żadnej pewności, czy zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo, czy będą zachowane zasady bezpieczeństwa i higieny. Niestety nader często można spotkać sie z ofertami osób, które poza własnymi doświadczeniami nie posiadają specjalistycznej wiedzy. Oszpecenie oraz inne skutki uboczne to najgorsze, co może się przydarzyć. Nie zawsze efekty takiego działania można poprawić.

Medycyna estetyczna to bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny, która oferuje nowoczesne zabiegi wykonywane przy użyciu innowacyjnego i specjalistycznego sprzętu. Możliwe jest osiągnięcie efektów, które do tej pory wydawały się niemożliwe. Z pewnością warto zastanowić się nad ich przeprowadzeniem i wydobyć z siebie naturalne, czasami ukryte piękno.