W obecnych czasach duże znaczenie ma wygląd fizyczny, atrakcyjność, istnieje wręcz kult pięknego i atrakcyjnego ciała. Walczą o nią zarówno mężczyźni jak i kobiety (choć przeważnie kobiety). Atrakcyjność fizyczna poprawia samopoczucie danej osoby, wpływa na wiele aspektów życia codziennego. Osoba która czuję się atrakcyjna fizycznie jest bardziej śmiała pewna siebie, ma mniej kompleksów. Zdarzają się czasami jednak przeszkody które wpływają na niską samoocenę. Różnego rodzaju niedoskonałości można próbować usunąć w gabinecie medycyny estetycznej. Już od wielu lat gabinety medycyny estetycznej rozwijają się, pojawiają się coraz to nowe zabiegi,nowe badania, nowe sprzęty, a wszystko po to aby pomóc ludziom uzyskać albo odzyskać atrakcyjny wygląd.

Medycyna estetyczna skupia się zwłaszcza na procesie starzenia się skóry, na czynnikach powodujących i przyspieszających starzenie się skóry, dlatego też wiele zabiegów przeznaczonych jest właśnie temu aby spowolnić proces starzenia. Wiadomo że tego procesu cofnąć się nie da, da się go jednak spowolnić oraz zmniejszyć widoczność oznak zdarzenia które już są na skórze czyli zmarszczek. Na tym głównie skupia się wiele zabiegów medycyny estetycznej.

Drugą gałęzią równie popularną jest redukcja tkanki tłuszczowej, zabiegi mające na celu ujędrnienie, wymodelowanie ciała szczególnie te rodzaje zabiegów cieszą się ogromną popularnością. Nieważne czy to jest medycyna estetyczna w Krakowie czy też w innym mieście wybory pacjentów są z reguły podobne. To najczęściej kobiety korzystają z usług tych gabinetów i one właśnie najczęściej wybierają te zabiegi. 

Medycyna estetyczna poznała również wiele sposobów na radzenie sobie z trądzikiem, jak również z nieestetycznymi bliznami które po nim pozostały. Takie problemy skórne dotyczą zarówno mężczyzn jak i kobiety. Gabinety medycyny estetycznej są w stanie usunąć te zmiany przy pomocy na przykład lasera. Efekt potrafi być naprawdę zachwycający. Laser jest urządzeniem które pomoże również w różnego rodzaju zabiegach liftingujących.  W zależności od rodzaju lasera jest on w stanie napinać, wygładzać skórę, redukować zmarszczki. Po takich zabiegach skóra dłużej wygląda na młodą. 

Popularnymi zabiegami są również

  • masaże mechaniczne, 
  • endermologia, 
  • wypełnianie zmarszczek bądź wypełnianie innych partii twarzy kwasem hialuronowym, 
  • używanie toksyny botulinowej czyli inaczej jadu kiełbasianego potocznie znanego wszystkim pod nazwą botoks
  • peelingi zarówno chemiczny jak i mechaniczny
  • mezoterapia igłowa bądź bezigłowa
  •  kriolipoliza kawitacyjna, lipoliza 
  • lasery frakcyjne 
  • światło IPL 
  • zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe 

To tylko niektóre przykłady zabiegów które wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej. 

Z jakimi problemami można zgłosić się do takiego gabinetu?

-Jeśli ktoś chce wymodelować usta może to zrobić przy pomocy na przykład kwasu hialuronowego.

-Jeśli ktoś ma problem z nadpotliwością może pokusić się o zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej 

-leczenie objawów trądziku różowatego tutaj pomocny będzie laser 

-odmłodzenie i ujędrnienie skóry

– zniwelowanie cieni pod oczami 

-usunięcie blizn potrądzikowych bądź pooperacyjnych 

-redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu bądź rozstępów 

-Jeśli ktoś potrzebuje poprawić kształt bądź owal twarzy 

-ujędrnić skórę, odmłodzić 

Na te wszystkie problemy pewnością znajdą się różne zabiegi w gabinecie. Warto taki gabinet odwiedzić osobiście, aby z pierwszej ręki dowiedzieć się na temat zabiegów Ponadto lekarz medycyny estetycznej z pewnością bardzo skrupulatnie i w szczegółowy sposób przedstawi w jaki sposób dane zabieg wygląda, jakie są przeciwwskazania do jego wykonania, kto może z takiego zabiegu skorzystać. Ponadto ważna jest również cena – ponieważ niektóre zabiegi do najtańszych nie należą, a wręcz przeciwnie są dosyć drogie. Szczególnie jeśli należy wykonać ich całą serię. Warto więc dosyć szczegółowo poznać ofertę zabiegów oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej. Z pewnością każdy znajdzie jakiś odpowiedni zabieg na twój problem.