Coraz większą popularność zdobywa autologiczny eliksir doskonale wpływający na naszą urodę. Tym eliksirem jest osocze bogatopłytkowe.

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest podczas zabiegów odmładzających. Nie jest tajemnicą, że ciało ludzkie nieustannie się zmienia,starzeje się. Z wiekiem spowalnia się regeneracja ciała, wolniej wytwarzany jest kolagen. Dlatego też warto nowoczesnymi metodami przyśpieszać regenerację skóry.

Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe cieszą się coraz większą popularnością, z tego względu, iż materiał ten jest całkowicie naturalny, ponieważ pozyskiwany jest z krwi własnej pacjenta. Zawiera ono składniki które przyspieszają oraz stymulują gojenie tkanek, jak również przyczyniają się do prawidłowego procesu regeneracji skóry.

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Od pacjenta pobierana jest krew, która następnie poddawana jest odwirowaniu. W ten sposób oddziela się różne jej warstwy. W celu ostrzykiwania pacjenta wykorzystuje się koncentrat, który zawiera płytki krwi w dużym stężeniu. Wszystkie pozostałe składniki są oczywiście utylizowane. Tak zwany koktajl podawany jest przez skórę w drodze iniekcji. Oocze bogatopłytkowe które wprowadzane jest pod skórę bardzo szybko potrafi uwolnić odpowiednie stężenie czynników wzrostu które inicjują proces regeneracji, jak również odbudowę tkanek. Do iniekcji wykorzystuje się w fibrynę bogatopłytkowe czyli koncentrat płytkowy w najnowszej generacji, mający postać trójwymiarowej struktury. Konstrukcja ta sprawia, że płytki krwi dłużej stymulują do uwalniania czynników wzrostu, jak również przyczyniają się do migracji mezenchymalnych komórek macierzystych. Na stronie https://artdermaclinic.pl/medycyna-estetyczna/osocze-bogatoplytkowe-i-fibryna-bogatopl można przeczytać pomocne informacje na temat zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Są to:

  • skóra która wymaga rewitalizacji
  • łysienie androgenne
  • skóra z drobnymi zmarszczkami
  • regeneracja kilku obszarów ciała
  • cellulit, rozstępy, blizny.

Oczywiście w przypadku innych zabiegów tak również tutaj istnieją pewnie przeciwwskazania. Do tych najczęściej wymienionych zalicza się: ciążę, laktację, białaczkę, nowotwory, choroby krwi zażywanie aspiryny oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych, choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne.

Warto wspomnieć, że po zabiegu bardzo szybko dochodzi się do siebie. Nie ma szczególnie trudnych zaleceń po zabiegu. W dniu wykonania zabiegu nie należy jednak korzystać z sauny wykonywać gorących kąpieli jak również lepiej powstrzymać się od uprawiania intensywnych sportów. Zaleceniem jest również aby przez okres 7 dni zarówno przed i po zabiegu nie przyjmować niesteroidowych leków przeciwzapalnych (w razie bólu można poratować się niewielką dawką paracetamolu). Wskazaniem jest również aby przed zabiegiem pacjent wypił około półtora litra wody.

Zabieg odmładzania skóry wykorzystujący osocze bogatopłytkowe polecany jest szczególnie osobom, które w swoim życiu unikają chemii, korzystają z naturalnych kosmetyków i nie chcą się poddawać zabiegom z preparatami chemicznymi.

Zabieg jest również bezpieczny dla osób które mają skłonność do alergii i z tego powodu nie mogą korzystać z innych zabiegów odmładzających.